Мицић „продавао“ финте Сансима, српски плеј најефикаснији у поразу Шарлота

Српски плејмејкер Василије Мицић је у поразу Шарлот хорнетса од Финикс санса 107:96 уписао 21 поен и три асистенције за 30 минута на паркету. Алексеј Покушевски је завршио са четири поена, пет скокова и три асистенције за 16 минута за Хорнетсе.

Василије Мицић се разиграо за Хорнетсе. После личног рекорда од 25 поена у претходном мечу, сад је бројао до 21 поена против једног од јачих тимова у лиги.

Занимљиво је да је до то учинка дошао без погођене тројке. Оба шуза са дистанце нису ушли. Забележио је високе проценте из игре са (7/12) и са линије пенала (7/9). Више је имао добрих прилика по себе, него остале, са три асистенције. По један скок и блокада су „зачин“ у личној статистици.

Колико „пуца“ од самопоуздања говоре асистенције без бледања, финте и промене над чуварима.

Алексеј Покушевски је могао да има бољи учинак, с обзиром да је промашио четири шута за три. Од пет покушаја за два, два су била сигурна. Сем четири поена је допринео са пет скокова и три асистенције.

Одмах до Мицића међу најефикаснијима у Шарлоту били су Грент Вилијамс са 20 поена и Мајлс Бриџес са 17 поена уз 10 скокова.

Девин Букер са 21, Грејсон Ален са 17 и Бредли Бил са 15 поена су поентерски били најрасположенији код победничког састава. Јусуф Нуркић је имао импресиван дабл-дабл за госте са 12 поена и чак 21 скоком.

Шарлот је на 13. месту на Истоку са 17 победа и 50 пораза. Следи им гостовање код Филаделфије.Финикс је седми на Западу са 39-28.

Jokićeva lekcija Vembanjami – „Džokerov“ 31 poen nad francuskom senzacijom u Sparsima