„Метла“ – Бостон почистио Бруклин, крај сезоне за Дурента и Ирвинга

Кошаркаши Бостон селтикса савладали су као гости екипу Бруклин нетса са 116:112 и тако са укупних 4-0 у победама обезбедили пласман у полуфинале Источне конференције НБА лиге.

Догодила се прва и једина „метла“ у првој рунди овогодишњег плеј-оф фазе НБА лиге.

Готово да нико на почетку сезоне није могао да прогнозира да ће први фаворит за освајање прстена у НБА лиги бити елиминисан на самом старту плеј-офа.

Огроман подвиг остварила је екипа Бостона, која је још једном заслужено срушила Нетсе и пласирала се у полуфинале Источне конференције.

И четврти меч у овој серији био је екстремно узбудљив и неизвестан до последње секунде.

Селтикси су константно били у предности, након три четвртине водили са 12 поена, али се Бруклин упорно трудио да се врати у меч.

То им је и пошло за руком, пошто су у последњи минут ушли са само једним поеном заостатка.

Неизвесна завршница припала је гостима. Прво је Дурент промашио битно слободно бацање на 20 секунди до краја меча, да би Хорфорд након офанзивног скока донео својој екипи предност од два поседа и практично решио питање победника.

Тејтум је меч завршио са 29 постигнутих поена, Браун је имао 22, а Смарт 20 уз 11 аситенција.

Поново је Бостон урадио огроман посао у одбрани, а ту су се истакли Грент Вилијамс и Ал Хорфорд који су били битни шрафови у победи.

Веома корисни били су и у нападу, пошто је Вилијамс имао 14 поена, а Хорфорд 13.

У редовима Нетса истакли су се Дурент са 30 и Кари са 23 поена. Кајри Ирвинг је убацио 20, а Клекстон 13 поена.

Бостон је елиминисао Бруклин у првој рунди плеј-офа Источне конференције и пласирао се у полуфинале.

Противник у наредној фази биће им бољи из дуела Милвокија и Чикага. Милвоки води 3-1 и има прву „меч лопту“ већ наредне вечери.

Meloun: Smejem se ljudima koji kritikuju Jokića