Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Месец франкофоније у Галерији Матице српске: Предавања, вођења и радионице за публику

У оквиру обележавања Месеца франкофоније, који се традиционално реализује у сарадњи Галерије Матице српске и Француског института у Новом Саду, током предстојећег викенда биће организован богат програм за посетиоце.
Фото: Промо

У петак, 13. марта у 19 часова, публику очекује предавање под називом „Рене Лалик. Стакло као медијум светлости“, које ће одржати кустоскиња Ивана Јањић.

У суботу, 14. марта у 13 и 17 часова, биће одржана ауторска вођења више кустоскиње Станиславе Јовановић Миндић кроз изложбу „Уметничка збирка Матице српске“.

У недељу, 15. марта у 13 и 17 часова, посетиоци ће имати прилику да присуствују стручним вођењима кроз свечане сале и кабинет председника Матице српске, на адреси Матице српске 1. Вођења ће водити мр Драган Тубић.

Током викенда, у термину од 10.30 до 12.30 часова, биће организоване и радионице у оквиру програма „Култура за здравље – Култура на рецепт“.

„Још једном позивам Цетинског да се извини“ Мићин поручио: Фотографије Новосађана доказ да Спенс није био никакав логор, већ прихватни центар за српске избеглице

Преузмите андроид апликацију.