Менхенгладбах шокирао Бајерн са пет голова

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха, савладали су на свом терену екипу Бајерна из Минхена са убедљивих 5:0 у мечу шеснаестине финала Купа Немачке.

Није први пут да је чета Јулијана Нагелсмана поражена ове сезоне, али је дефинитивно први пут ове сезоне била лошији и разбијенији клуб.

Бајерн се по први пут од доласка младог стручњака суочио са тешким поразом и бар на један меч осетио рањивим, немоћним, тачније осетио како остатак Бундеслиге.

Борусија из Менхенгладбаха је од првог минута наговестила да се Бајерн неће добро провести на гостовању у оквиру шеснаестине финала купа и тако је и било.

Већ од другог минута домаћин је повео голом Конеа.

До 21. минута Борусија је водила са великих 3:0, а два гола у размаку од шест минута постигао је Бенсебаини.

Менхенгладбах је на полувреме понео убедљиву предност, али се очекивао одговор Бавараца у других 45 минута.

До тога ипак није дошло, а чак штавише, Борусија је постигла још два гола.

Емболо је био стрелац у 51. и 58. минуту за убедљивих 5:0.

У последњих пола сата игре промене резултата није било, пошто је Менхенгладбах без проблема привео сусрет крају.