Мекдоналд зауставио Крајиновића у 1/8 финала Дубаија

Американац Макензи Мекдоналд савладао је Филипа Крајиновића са 2:0 по сетовима 6:4, 7:6 и пласирао се у четвртфинале турнира у Дубаију.
Крајиновић

Филип Крајиновић је после велике борбе испустио победу против Мекдоналда. У оба сета наше тенисер је имао предност, али је невероватним падом у игри успевао је да порокоцка предност, дозволи противнику да се врати у сет, преокрене резулта и заслужено стигне до тријумфа.

Филип је одлично ушао у меч уз два брејка брзо је стигоа до предности од 4:1. Међутим, онда се распала игра нашег тенисера. Американац је освоји све гемове до краја и уз три везана брејка добио први сет са 6:4.

Крајиновић се није предавао, поново је диктирао ритам и у трећем гему друго сета користи трећу брејк лопту и долази до предности. У шестом гему Мекдоналд враћа брејк. Крајиновић је имао две гем лопте на свој сервис, али је дозволио противнику да преокрене резултат и врати брејк.

Поново је Филип дошао до брејка предности у деветом гему, у наредном је сервирао за сет, али је противник поново стигао до рибрејка. Сет је решен у тај-брејку.

Крајиновић је у пар наврата имао мини-брејк предности, али је Американац успевао да врати, потом и први стигне до две везане меч лопте. Филип је стигнао до изједначења. Мекдоналд је потом пропустио још једну меч лопту.

Уследила је грешка Филип којом је изгубио свој сервис и практично поклонио противнику нову меч лопту. Мекдоналд шансу користи и решава сет и меч у своју корист – 9:7 у тај-брејку.

Zverev pravio haos, pa izbačen sa turnira u Akapulku (VIDEO)