Mehurići omeli Čelsi, Vest Hem slavio nakon preokreta

Fudbaleri Vest Hema savladali su na svom stadionu ekipu Čelsija sa 3:2 (1:2) u prvom meču 15. kola Premijer lige.

Tradicionalno je veoma uzbudljivo bilo na „Olimpijskom stadionu“ u Londonu, pogotovo kada je u pitanju gradski derbi.

Vest Hem i Čelsi odigrali su dinamičan, sadržajan meč, a pobednik je odlučen u finišu utakmice, nakon preokreta.

Čak tri gola viđena su u prvom poluvremenu, a jedan od ključnih aktera bio je Tijago Silva.

Defanzivac Čelsija prvo je postigao gol glavom u 28. minutu, da bi pet minuta kasnije intervenisao sa gol linije i tako sprečio Vest Hem da postigne gol.

Ipak, to se dogodilo u 40. minutu, pošto je Žoržinjo katastrofalno vratio loptu svom golmanu, koji potom pravi faul i jedanaesterac.

Siguran sa bele tačke bio je Lanzini, čime je Vest Hem izjednačio na 1:1.

Ipak, „plavci“ samo četiri minuta kasnije vraćaju prednost, nakon sjajne tranzicije posle greške Rajsa.

Haverc je dijagonalnim pasom pronašao Maunta, a ovaj iz prve, hirurški preciznim udarcem matirao Fabijanskog.

Vest Hem se u drugom delu meča nije predavao, već tražio način da ponovo savlada Mendija i dođe do izjednačenja.

Do toga su došli u 56. minutu, kada je Bouen sjajnim udarcem sa distance poslao loptu u mrežu gostiju.

Veoma uzbudljivo je bilo u samoj završnici meča, pošto su se opasne situacije smenjivale pred oba gola.

Neverovatna scena odvila se u 87. minutu, kada je Masuaku, verovatno u želji da centrira, savladao Mendija i tako doneo preokret i pobedu svom timu.

„Čekićari“ su pobedom potvrdili svoju četvrtu poziciju na tabeli Premijer lige, dok je Čelsi porazom ugrozio svoju lidersku poziciju.

Da li znate koji stranac ima najviše golova u istoriji Super lige?