Мега после преокрета победила ФМП и изборила финале Купа Радивоја Кораћа

Кошаркаши Меге пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у Нишу победили ФМП са 86:67 (20:24, 10:16, 22:14, 34:13).

Најефикаснији у победничком тиму био је Петар Ковачевић са 20 поена. Док су Алекса Ускоковић и Данко Бранковић постигли по 13 поена. Бољи од осталих у екипи из Железника био је Алекса Степановић са 15 поена. Паулиус Валинскас је додао поен мање.

ФМП је крајем друге четвртине водио са 17 поена разлике (40:23), а Мега је серијом 7:0 смањила резултат до краја полувремена.

Мега је до потпуног преокрета дошла у последњој деоници, а до прве двоцифрене предности дошли су средином четвртине, када је тројку погодио Ковачевић.

На три минута и 35 секунди пре краја меч је прекинут због погрдног скандирања навијача Партизана. Пауза је трајала двадесетак минута.

Мега је приликом прекида водила са 74:61 и у наставку је лако сачувала предност за пласман у пето финале Купа.

Једину титулу у Купу Радивоја Кораћа Мега је освојила 2016. године.

Вечерас од 21.00 у Нишу у другом полуфиналу се састају Партизан и Црвена звезда.