Мега без решења за Звездину одбрану, црвено-бели против ФМП-а бране титулу

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су у дворани „Александар Николић“ савладали екипу Меге 88:66 у трећој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Кошаркашке лиге Србије и резултатом 2-1 пласирали се у финале. Противник црвено-белима у борби за титулу националног шампиона је биће екипа ФМП-а, а финална серија почиње у петак.

Црвена звезда није дозволила изненађење, савладала је Мегу у трећој одлучујућој утакмици полуфиналне серије и пласирала се у финале плеј-офа Кошаркашке лиге Србије.

Екипа Дејана Радоњић већ у првој деоници је стекла двоцифрену предност, до полувремена је домаћи тим стекао 20 поена предности, па је у наставку без већих проблема задржао високу предност и дошао до убедљиве победе.

Мега је успела да одржи егал само у првој половини прве четвртине, а онда је квалитет црвено-белих дошао до изражаја.

Калинић се вратио у екипу и његово присуство се одмах приметило. За разлику од првог меча у серији, Звезда је лопту гурала под кош, где су Митровић, Калинић и Вајт били сигурни.

Црвено-бели у последњем минуту прве четвртине први пут стичу двоцифрену предност, колико је и износило вођство домаћег тима после прве деонице – 26:16.

Више од пет минута Мега није успела да постигне кош захваљујући одличној одбрани Звезде, али и неким нерезонским шутевима гостујуће екипе.

Успео је Алекса Ускоковић да повеже редове Меге, али је на другој страни решетали Холинс и Калинић, па је предност црвено-белих дошла до +22.

Калинић је прво полувреме завршио са 21 постигнутим поеном (5/5 за два, 3/3 за три), док је Холинс додао 14, за вођство црвено-белих на полувремену 53:23.

Покушала је Мега да се почетком треће деонице врати у меч, али је Звезда одбила тај напад и задржала, а потом и увећала убедљиво вођство.

Разиграо се Никола Ивановић, неколико добрих потеза на оба краја терена направио је и Маик Цирбес, па су црвено-бели после три деонице имали вођство од 68:45.

У последњих 10 минута играло се практично без одбране, а Звезда је у једном тренутку имала и 30 поена предности (83:53), да би Мега у финишу смањила резултат на коначних 88:66.

Никола Калинић био је најефикаснији на сусрету са 21 поеном, Холинс је додао 17, док су на другој страни по 12 постигли Бориша Симанић и Самсон Руженцев.

Противник Звезди у финалу биће ФМП, који је тамо дошао без борбе, пошто је Партизан одустао од такмичења. Први меч финалне серије, која се игра до две победе, игра се у петак, а предност домаћег терена имају црвено-бели.