Амерички милијардер Илон Маск објавио је јутрос на Твитеру, након што је после више месечних преговора са акционарима званично постао власник те друштвене мреже – “птица је ослобођена”.

Маск је након преузимања Твитера само кратко написао: “The Bird is Freed”, без икаквог другог коментара.
the bird is freed
— Elon Musk (@elonmusk) October 28, 2022
Он је претходно, након преузимања Твитера, саопштио да жели да “победи” спам ботове и учини јавно доступним алгоритме који одређују како се садржај представља корисницима и спречи да платформа постане место мржње и подела.
Маск је после преузимања компаније отпустио неколико руководећих људи у компанији и најавио додатне отказе, преноси Ројтерс.
Међу отпуштенима је извршни директор Твитера Параг Агравал, финансијски директор Нед Сегал и шефица правних послова и политике Видзаја Гадеа.
Маск је раније оптужио претходно руководство да су њега и инвеститоре обманули о броју лажних налога на платформи.
Твитер је у априлу прихватио Маскову понуду од 44 милијарде долара, али је у међувремену дошло до несугласица и међусобних оптужби између компаније и Маска.
Преузмите андроид апликацију.