Главни извршни директор „Тесле“ Илон Маск саопштио је на Катарском економском форуму да још увек има неколико „нерешених ствари“ у вези са Твитером, те да и даље чека податак о томе колико ботова има на платформи те друштвене мреже.
Маск је, у интервјуу за „Блумберг“ на економском форуму у Дохи, рекао да не мисли да ће бити било каквих проблема у балансирању „Теслиних“ интереса у Кини и будуће аквизиције Твитера.
Твитер не функционише у тој земљи и „Кина не покушава да се меша у слободу говора у америчким медијима, колико је мени познато“, навео је он.
Такође је похвалио рад кинеских фирми.
„Веома сам импресиониран аутомобилским компанијама у Кини, генерално компанијама у Кини. Мислим да су изузетно конкурентни, вредни и паметни“, рекао је он.
„Блумберг“ напомиње да је Маск изазвао салву фрустрираних коментара својим примедбама на прошлонедељном састанку са свим запосленима одржаном путем Твитера, при чему је почетком јуна унео немир међу „Теслино“ особље опречним порукама о потенцијалном отпуштању радника захтевајући да се врате у канцеларије уместо да раде од куће.
Према аггенцијским извештајима, бивши запослени у „Тесли“ су поднели тужбу против ове компаније за производњу електричних аутомобила, наводећи да је одлуком о „масовном отпуштању“ прекршила америчке савезне законе јер није унапред најавила отпуштања.
Тужбу су поднела касно у недељу у Тексасу два бивша радника која су отпуштена у јуну из „Теслине“ гигафабрике у Спарксу, у Неваду, који тврде да је тамо отказе добило више од 500 запослених.
У тужби се наводи да компанија није испоштовала савезне прописе о масовном отпуштању који прописују да се запослени о томе обавесте 60 дана унапред, сходно Закону о усклађивању и преквалификацији радника. Тужитељи траже да њихов предмет добије статус колективне тужбе свих бивших „Теслиних“ запослених који су широм САД отпуштени у јуну без претходне најаве.
„Из “Тесле“ су једноставно обавестили запослене да ће њихови откази одмах ступити на снагу“, наводи се у тужби.
Поводом економске ситуације у САД, Маск је у разговору са „Блумберг“ оценио да је врло вероватан улазак земље у рецесију.
„Рецесија је неизбежна у неком тренутку. Што се тога тиче тога да ли ће доћи до рецесије у блиској будућности, вероватније је да хоће него да неће. То није сасвим сигурно, али изгледа вероватније него не“, рекао је Маск.
Њујоршка агенција подсећа у том контексту да су Федералне резерве (ФЕД) прошле недеље појачале заоштравање монетарне политике с највећим повећањем референтне камате од 1994, што је довело до нових губитака на Вол Стриту и подигло изгледе за рецесију, због чега се председник САД-а Џо Бајден налази под све већим притиском.
Бајден је у понедељак поновио да рецесија у САД није „неизбежна“ након разговора са бившим министром финансија Ларијем Самерсом, који сматра да постоје веће шансе да се земља суочи са стагфлацијом.
Austrija: Elektrana na ugalj Melah sprema se za reaktiviranje
Преузмите андроид апликацију.