Почетна > Свет
Свет

Марин Ле Пен и 11 њених колега поднело жалбу на пресуду

Лидерка француске десничарске странке Национално окупљање Марин Ле Пен и још 11 особа које су осуђене за проневеру фондова Европског парламента поднели су жалбу на пресуду, саопштили су данас извори у правосуђу.
Париски суд је 31. марта осудио укупно 24 особе због проневере, а Ле Пен је осуђена на четири године затвора и петогодишњу забрану бављења политиком, подсетио је париски Фигаро.
Фото: Танјуг/Julien de Rosa, Pool via AP

Како се наводи, 12 окривљених је, међутим, прихватило изречене казне. Очекује се да ће суд донети коначну одлуку поводом жалби у лето 2026.

Ле Пенова и 24 њених страначких колега, укључујући девет бивших чланова Европског парламента и њихових 12 асистената у том телу ЕУ, оптужени су да су годинама руководили обимном шемом проневере европских средстава.

Они се терете да су новцем намењеним за европске парламентарне асистенте плаћали страначке посленике у Француској.

Суд је оценио да је вредност укупне нанете штете 2,9 милиона евра, пошто су „фондовима Европског парламента плаћане особе које су заправо радиле за странку“.

Peskov: Pregovori Putina i Vitkofa iza zatvorenih vrata

 

 

Преузмите андроид апликацију.