Манчестер сити са убедљивих 5:1 савладао је Вотфорд

Шампион Енглеске Манчестер сити са убедљивих 5:1 савладао је Вотфорд код куће у 34. колу Премијер лиге и дошао корак ближе одбрани трона.

Меч на „Етихаду“ обележио је Габријел Жезус, који је постигао четири гола и забележио асистенцију.

Украо је шоу Жезус у суботњем окршају у Манчестеру одигравши најбољу партију сезоне. И све то за педесетак минута!

У четвртом је Бразилац начео Стршљенове и најавио оно што ће уследити. Већ у 23. је поново затресао мрежу, да би се у 34. нашао у улози асистента за Родрија.

Ни ту није био крај за разиграног 25-годишњака из Сао Паула. У истом ритму је наставио и у другом полувремену, па је погоцима у 49. и 53. бацио петарду и поставио коначан резултат.

У међувремену је Вотфорд једини гол дао у 28. минуту преко Хасанеа Камаре.

Тим Пепа Гвардиоле је победом побегао другопласирану Ливерпулу на четири бода предности.

Црвени свој меч играју у недељу против Евертона на Енфилду.

Састав Роја Хоџсона остаје претпоследњи са 22 поена и све слабијим шансама да избори опстанак. Први изнад црте Евертон бежи седам бодова и има два меча мање.

Ако је тешка ситуација за Вотфорд, онда је још тежа за последњепласирани Норич који је на 21 боду, после пораза од Њукасла код куће – 3:0.

Жоелинтон у 35. и 41. и Бруно Гимараес у 49. били су стрелци за тим Едија Хауа на Кероу Роуду.

„Свраке“ играју одлично у последње време и дошле су до четврте узастопне победе.

Из зоне испадања попеле су се на девето место са 43 бода.

Да су раније упалиле моторе, ни Европа не би била недостижна.