Манчестер је плав – Сити убедљив против Јунајтеда

Фудбалери Манчестер ситија надиграли су градског ривала Јунајтед и на свом стадиону тријумфовали резултатом 4:1 у оквиру 28. кола Премијер лиге.

Манчестер Сити је повео голом Кевина Де Брујнеа у петом минуту. Џејдон Санчо је изједначио у 22, али је шест минута касније Белгијанац постигао свој други гол.

Рачунајући овај меч, Де Брујне је на 100 дуела које је одиграо као домаћин у Премијер лиги, као фудбалер Ситија и Челсија, учествовао у 88 голова, што као стрелац (31), што као асистент (57).

Образац утакмице није се много мењао и, истина, вероватно нико и не би очекивао да не буде тако. Сити је контролисао посед, тиме је контролисао поље, док је екипа Ралфа Рангника покушавала опасна да буде кроз транзиције.

Без обзира на разлику у опредељењима садашњег и прошлог тренера Јунајтеда, приступ против Манчестер Ситија је мање-више исти. Исти је и онај чешћи исход у претходним сезонама.

Победу Ситија потврдио је голом Марез у 68, а потом ју је учинио веома убедљивом у надокнади времена.

У првом мечу недељног програма екипа Арсенала савладала је Вотфорд са 3:2 као гост и тиме стигла до четвртог места на табели.

Голове за екипу Микела Артете постигли су Едегард, Сака и Мартинели, док су стрелци за Вотфорд били Ернандез и Сисоко.

Tadić u 90. minutu doneo trijumf Ajaksu (VIDEO)