Мајами елиминисао Атланту, Богдановић повређен завршио сезону

Кошаркаши Мајами хита савладали су на свом паркету екипу Атланте хокса са 97:94 у петом мечу прве рунде плеј-офа Источне конференције НБА лиге. Мајами је тако са 4-1 елиминисао Атланту и прошао у полуфинале конференције.

„Јастребови“ нису имали довољно енергије и квалитета да значајније намуче веома добру екипу „врелине“.

Мајами је славио у веома неизвесној петој утакмици и са 4-1 обезбедио пласман у полуфинале Истока.

Након егал прве четвртине, тим Ерика Сполстре преузео је потпуну иницијативу у других 12 минута меча.

На полувреме је „врелина“ отишла са 12 поена предности, али се све време чекао одговор упорне Атланте.

Иако знатно ослабљена повредама, екипа из Џорџије пружила је свој максимум до краја меча и на крилима Деандре Хантера успела да смањи дефицит на само два поена, колико је износило на почетку последњег минута меча.

Мајами је показао концентрацију и сигурност у завршници, одбранио предност и привео меч крају.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић због бола у колену десне ноге није био на располагању тренеру Макмилану за овај меч.

Мајами су до кључне победе предводии Оладипо са 23, Адебајо са 20 и Хиро са 16 поена.

Најефикаснији у редовима Атланте били су поменути Хантер са 35 и Галинари и Хертер са по 12 поена.

За Атланту је сезона готова, док Мајами бележи пласман у полуфинале Источне конференције, где ће чекати бољег из дуела Филаделфије и Торонта.

Embid posle poraza od Toronta: Harden morao da preuzme inicijativu