Лука Јовић постигао гол на дебију за Фиорентину, СМС асистирао за победу Лација

Српски нападач Лука Јовић постигао је погодак у првом мечу у дресу Фјорентине, против Кремонезеа 3:2. Сергеј Милинковић-Савић био асистент код победоносног гола Лација против Михајловићеве Болоње.

Није много требало Луки Јовићу да се упише у листу стрелаца за нови тим Фјорентину – само 34 минута у утакмици првог кола Серије А, а његов тим је на крају стигао и до победе 3:2.

Виола је на свом „Артемио Франкију“ дочекала новајлију Кремонезе, а већ у првом полувремену виђена су три поготка.

Домаћи тим повео је преко Бонавентуре у 16. минуту, да би само три минута касније изједначење екипи из Кремоне донео Окереке.

У 34. минуту на сцену је ступио Лука Јовић и искористио асистенцију Сотила да постигне први гол у дресу Фјорентине.

У финишу првог дела искључен је играч гостију Ескаланте, али је Кремонезе ипак дошао до изједначења преко Бјанкетија.

Фјорентина је нападала, али је до поготка и сва три бода дошла у самом финишу и то после велике грешке голмана Радуа, после центаршута Мандрагоре.

Целу утакмицу за екипу Фјорентине одиграо је и Никола Миленковић, али није имао среће да се у финишу меча упише у листу стрелаца.

Лацио је после преокрета дошао до победе против Болоње Синише Михајловића – 2:1.

Домаћи су већ на почетку меча остали са играчем мање на терену после искључења Максимилијана, што је Болоња искористила и дошла до предности преко Марка Арнаутовића, у 38. минуту са беле тачке.

Лацио је у наставку дошао до преокрета. Прво је Де Силвестри постигао аутогол, да би коначан резултат поставио Ћиро Имобиле, после асистенције Сергеја Милинковић-Савића.

Рома је минималним резултатом славила на гостовању код Салернитане, а једини гол на мечу постигао је Брајан Кристанте у 33. минуту.

Немања Матић је утакмицу почео са клупе, а у игру је ушао у 68. минуту и тако дебитовао за тим Жозеа Мориња.

У последњој утакмици недељног програма Специја је код куће савладала екипу Емполија 1:0.

У недељу се играју последња два дуела првог кола – Верона дочекује екипу Наполија, док Јувентус у Торину игра против Сасуола.