Лондонска полиција и Челси истражују инцидент навијача на Стамфорд бриџу

Лондонска полиција и фудбалски клуб Челси истражују синоћњи инцидент на Стамфорд бриџу када је један навијач улетео на терен и нашао се испред голмана Њукасла Мартина Дубравке током утакмице четвртфинала Лига купа, преноси Би-Би-Си (ББЦ).

Челси се пласирао у полуфинале Лига купа пошто је после бољег извођења једанаестераца победио Њукасл укупним резултатом 5:3. Утакмица је после 90 минута завршена без победника, 1:1.

Један навијач Челсија је у другом минуту надокнаде времена, пошто је домаћи тим голом Михаила Мудрика стигао до изједначења, прескочио рекламе поред терена и славио испред Дубравке, а чини се и да је гурнуо голмана Њукасла.

Редари су извели навијача са терена, а затим је главни судија Џарет Џилет дуже разговарао са обезбеђењем Челсија уочи извођења пенала.

Британски медији наводе да навијач Челсија, који је утрчао на терен, за сада није ухапшен.

Дубравка је бранио у последњих пет утакмица пошто је први голман Њукасла Ник Поуп одсутан због операције рамена.

Fudbaleri Partizana i Zvezde večeras igraju 171.derbi: Ko će na pauzu kao lider?