Ливерпул затражио да се објави аудио снимак разговора судија из ВАР собе

Фудбалски клуб Ливерпул званично је затражио да се објави аудио снимак из ВАР собе током поништавања регуларног гола који је постигао Луис Дијаз у суботњем мечу против Тотенхема, објавио је данас британски јавни сервис Би Би Си (ББЦ).

У 34. минуту спорне утакмице, код резултата 0:0, Дијаз је постигао гол који није признат после прегледа у ВАР соби, иако Колумбијац није био у офсајду.

Судијска комисија је јуче објавила да је непризнавање гола „значајна људска грешка“, али у Ливерпулу нису задовољни тим објашњењем, па су зато затражили да се објави снимак разговора судија које су донеле погрешну одлуку.

Ливерпул је изгубио од Тотенхема резултатом 1:2, а меч је окончао са девет играча, јер су искључени Куртис Џонс у 26. и Диого Жота у 69. минуту.
Ливерпул би победом у Лондону постао лидер Премијер лиге и прескочио би Манчестер Сити.