Ливерпул се „играо“ са Атлетиком, Тадић режирао преокрет против Борусије

Фудбалери Ливерпула савладали су мадридски Атлетико са 2:0 у мечу четвртог кола групне фазе Лиге шампиона.

Као и у првом мечу, нису ствари ишле на руку Симеонеу и његовим пуленима.

Два брза гола Ливерпула, први је постигао Жота, а други Мане (код оба је мајсторски асистирао Александер Арнолд), бацила су Атлетико на колена.

Кривац код оба гола, Бразилац Фелипе, крунисао је ужасну партију директним црвеним картоном у 36. минуту.

Након тога Ливерпул је имао потпуну контролу над утакмицом, трећи гол поништио је ВАР, а енглески тим рутински је привео утакмицу крају и сачувао своју мрежу.

У другом мечу групе Б, Милан и Порто су одиграли нерешено 1:1.

Ливерпул је први са 12 бодова, Порто има пет, Атлетико један мање, док Милан има само један бод.

Фудбалери Ајакса савладали су у гостима Дортмунд са 3:1 у утакмици четвртог кола Лиге шампиона.

Дортмунд је у 29. минуту остао са десеторицом на терену, пошто је директан црвени картон добио Матс Хумелс.

Ипак, то није обесхрабрило домаће, који су дошли до предности осам минута касније, када је Марко Ројс са пенала затресао мрежу.

Дуго се чекао одговор Ајакса, а стигао је у 72. минуту, у виду Душана Тадића.

Српски репрезентативац је донео изједначење и повео госте у победу.

Халер је у 83. минуту донео предност Ајаксу, а победу је потврдио Класен у надокнади времена.

У другом мечу групе, Спортинг је на свом терену победио Бешикташ са 4:0.

Ајакс је први у групи са 12 бодова, Дортмунд је на другом месту са шест, колико има и Спортинг, док је Бешикташ без бодова.