Ливерпул са десеторицом до преокрета и победе у Њукаслу

Фудбалери Ливерпула победили су данас као гости Њукасл резултатом 2:1 у мечу трећег кола енглеске Премијер лиге, иако су више од 60 минута играли са десеторицом после искључења капитена екипе Вирџила Ван Дајка.

Њукасл је повео у 25. минуту голом Ентонија Гордона, а само три минута касније Ван Дајк је добио директан црвени картон. Деловало је тад да ће бодови остати у Њукаслу, али је у финишу меча виђен велики преокрет.

Резервиста Дарвин Нуњез је прво изједначио у 81. минуту, да би затим у трећем минуту надокнаде после додавања Мохамеда Салаха донео победу „црвенима“.

Ливерпул је победом стигао до седмог бода и четвртог места, док је Њукасл после другог пораза у низу остао на 13. месту са само три освојена бода.