Ливерпул рутински до победе, Сити само до бода

Фудбалери Ливерпула лако су изашли на крај са Кристал Паласом победивши резултатом 3:0, док су Манчестер сити и Саутемптон одиграли без голова.

Ливерпул је тријумфом доспео на прво место, а да ли ће ту остати зависи од Јунајтеда, Челсија и Евертона.

Садио Мане је у 43. минуту пробио „зид“ Паласа, па се на паузу отишло уз резултат 1:0.

Други део игре обележили су Мохамед Салах и Наби Кеита головима у 78, односно 89. минуту.

Кристал Палас се након овог пораза налази на 13. месту табеле, „Орлови“ су ове сезоне победили само Тотенхем и имају тек пет бодова.

У плавом делу Манчестера навијачи су остали разочарани након одиграног петог кола Премијер лиге.

У утакмици у којој је Сити био бољи ривал и имао више шанси, голова није било, па је коначан резултат био онај са почетка меча – 0:0.

Сити је остао други на табели са 10 бодова, али очекивано је да га заобићу Јунајтед, Челси и Евертон, који имају исто толико уз утакмицу мање.

Саутемптон се налази на 15. месту Премијер лиге, „Свеци“ имају тек четири бода из првих пет кола.

У осталим данашњим мечевима најјачег енглеског ранга Арсенал је победио Барнли 1:0, Вотфорд је био бољи од Норича 3:1, а Брентфорд је изненадио Вулвсе.