Ливерпул није дочекао ново чудо, Свилар добио битку са Јовићем

Фудбалери Роме, Аталанте и Бајера пласирали су се у полуфинале овосезонског издања Лиге Европе.

Сва три тима су сачувала предност из првих мечева и рекло би се заслужено наставили пут ка трофеју другог по рангу УЕФА такмичења.

„Редси“ су у Бергамо стигли са три гола заостатка, након понижења које су претпрели на „Енфилду“ (0:3).

Сјајно је кренуло за њих. Већ у петом минуту су добили пенал након што је Арнолд центрирао и погодио противника у руку, а Мохамед Салах прецизно извео пенал за рано вођство.

На жалост навијача Ливерпула, нисмо много више од тога видели од момака Јиргена Клопа. Штавише, Гасперинијев тим је био тај који је пришао ближе голу, па им је и један у изведби Компмајнераса поништен пред одласак на полувреме.

Резултат је до краја остао исти, а Аталанта се по први пут у клупској историји пласирала у полуфинале неког европског такмичења. Уједно и обезбедили Италији пет места у Лиги шампиона наредне сезоне.

У другом мечу вечери Рома је и у другом сусрету била боља од Милана. Овог пута на „Олимпику“ где су славили резултатом 2:1.