Лил убедљив против Оксера

Фудбалери Лила славили су убедљиво на старту у првенству Француске.

Они су као домаћини славили против Оксера са 4:1 (3:0).

Било је то одлично поподне изабраника тренера Паула Фонсеке који су велики део посла око освајања бодова завршили већ у првих 45 минута.

Лил је већ после три минута игре имао велики капитај када су Бенжаман Андре у првом и Канађанин Џонатан Дејвид погодили за 2:0.

Дејвид је до одласка на полувреме још једном и то опет на асистенцију Ремија Кабеље погодио за 3:0.

Алжирац Аким Зедадка је у 64. минуту решио све дилеме око победника меча када је постигао гол за 4:0, да би пораз гостију ублажио у 68. минуту Жетан Карбоније.

Голова није било у дуелу Анжеа и Нанта, али су зато Ленс и Монпеље остварили идентичне победе од 3:2.

Ленс је код куће био бољи од Бреста, 3:2 (1:0). Меч је у потпуности обележио труструки стрелац за домаћине, Флоријан Сотока, који је мрежу противника затресао у 27, 62. и 65. минуту.

Могао је и боље од хет-трика да је искористио пенал у 33. минуту. Голове за госте постигли су Белкебла у 66. и Дел Кастиљо у 82. минуту.