Лига Шампиона: Бајерн победио Барселону, Ливерпул славио против Ајакса

Фудбалери Бајерна победили су синоћ у Минхену екипу Барселоне 2:0 у мечу другог кола групе Ц Лиге шампиона.

Голове за Бајерн постигли су Лукас Хернандез у 50. и Лерој Сане у 54. минуту. Овај меч је био у центру пажње због нападача Барселоне Роберта Левандовског, који је одиграо први меч пред навијачима Бајерна пошто је пре неколико месеци напустио минхенски клуб.

Интер је раније синоћ у гостима победио Викторију Плзењ 2:0. Бајерн је први на табели са шест бодова, док Барселона и Интер имају по три. Плзењ је последњи без бодова. Бајерн ће у наредном колу на свом терену играти са Плзењом, док ће Интер дочекати Барселону.

Ливерпул је у групи А на свом терену победио Ајакс 2:1.

Ливерпул је повео у 17. минуту голом Мохамеда Салаха, а изједначио је Мохамед Кудус у 27. Домаћи су до тријумфа стигли голом Џоела Матипа у 89. минуту. Капитен српске репрезентације Душан Тадић одиграо је чео меч за Ајакс. Други меч другог кола групе А одложен је за сутра од 21 сат, а састаће се Ренџерс и Наполи.

Ајакс, Наполи и Ливерпул имају по три бода, док је Ренџерс без бодова. Ливерпул ће у наредном колу на свом терену дочекати Ренџерс, док ће Наполи гостовати Ајаксу.

У осталим мечевима вечери Спортинг је савладао Тотенхем са 2:0, Леверкузен је био бољи од Атлетико Мадрида истим резултатом, Ајнтрахт је тријумфовао у Марсеју са 0:1, а Бриж је декласирао Порто усред Португала са 0:4.

UEFA jasna: Nema intoniranja britanske himne pred mečeve Lige šampiona