Левандовски решетао на рођендан, Фати са клупе донео победу Барси

Фудбалери Барселоне савладали су као гости екипу Реал Сосиједада са 4:1 у дерби мечу другог кола Ла Лиге.

Традиционално је „прштало“ у дуелу Сосиједада и Барселоне на „Аноети“.

Барселона је са убедљивих 4:1 дошла до битне, прве победе у новој сезони.

У крупном плану били су Роберт Левандовски и Ансу Фати.

Новопечени нападач Барсе, постигао је два гола на свој рођендан.

Лева је напунио 34. године, а први гол у дресу Барселоне постигао је након само 45 секунди овог меча.

Балде је пробио по левој страни и асистирао пољском нападачу.

Само пет минута касније, Исак је донео изједначење домаћину.

Уз мало среће, лопта се прво одбила до нападача Сосиједада, који је потом срећу имао и при интервенцији Гарсије, па га је лопта погодила и пребацила Тер Штегена.

Дуго се Барселона мучила, на моменте изгледала и као лошији тим, који би сваког тренутка могао да прими гол и изгуби меч.

То се умало десило у 54. минуту, када је Сосиједаду поништен гол због офсајда.

Кључни момента утакмице десио се у 61. минуту, када је Ансу Фати, Барсина „десетка“ ушла у игру.

Фати је у преосталом времену асистирао два и постигао један гол.

Петом је Фати одиграо за Дембелеа у 66. минуту, а овај погодио за ново вођство Барселоне.

Потом је само два минута касније, Фати након дуплог паса упослио Левандовског, који рутински отвара стопало и матира голмана домаћих.

Тачку на и, Фати ставља у 79. минуту, пошто је претходно Левандовски петом сада проиграо њега, а Фати у стилу искусног нападача решио ситуацију један на један са голманом.

Šok u Engleskoj: Lids razbio Čelsi