Почетна > Србија
Србија

Летњи програм у Природњачком музеју: Забава и учење под истим кровом

Јединствен спој образовања, науке и забаве, овог лета, доживећете у Природњачком музеју у Београду!
Фото: Природњачки музеј

У суботу, 20. јула, најмлађе посетиоце очекује још једна радионица у оквиру Летње школе научно – истраживачких радионица – „ДНК детективи – откривање генетичке тајне“. Сви сусрети почињу у 10 сати, а заинтересовани се могу пријавити позивањем броја телефона: 069/1208303.

Ова иницијатива Природњачког музеја има за циљ пружање едукативног и забавног искуства деци током лета, истовремено промовишући интересовање за природне науке. Деца узраста од 7 до 12 година имају прилику да кроз ове занимљиве радионице усвоје знање и сазнају на који начин треба да чувају планету. До сада је одржано седам радионица у просторијама Природњачког музеја, у Његошевој 51.

Такође, у току је изложба „Биљка као зачин. У царству боја, мириса и укуса“ аутора др Уроша Бузуровића која ће бити отворена до 20. августа. У правом ватромету боја и калеидоскопу облика 39 зачинских биљака, смештена је ова комплексна, а пријемчива изложба која нас упознаје са биолошким пореклом и историјатом зачина, њиховим утицајем на велика географска открића, политичке и економске успоне и падове.

Фото: Природњачки музеј/Ана Ковачевић

Подсећања ради, уколико вас пут нанесе до Вршца, у Градском музеју тог војвођанског града, можете погледати гостујућу изложбу Природњачког музеја „Фосили као одрази прошлости“. Ово својеврсно путовање кроз време представља преко седамдесет изложених врста – од најстаријих пужева и шкољки, које датирају из еоценских наслага пре 38 милиона година, до кљова и вилица мамута који су током леденог доба господарили нашим крајевима, па све до реплика светски познатих фосила попут „Луси“.

У сам смирај лета, од септембра месеца, публика ће имати прилику да ужива у новој изложби Музеја, која ће бити још једна сјајна тачка на путу, док чекамо отварање нове зграде.

Фото: Природњачки музеј

Све информације о активностима музеја можете пронаћи на сајту Mузеја или се информишите путем Фејсбук и Инстраграм странице Природњачког музеја у Београду.

Nostalgija: Kako su nekada izgledali porodični odlasci na more?

Преузмите андроид апликацију.