„L’Équipe“: Ђоковић спортиста године

Француски лист „L’Équipe“ прогласио је српског тенисера Новака Ђоковића за спортисту 2021. године.

Новак је освојио три гренд слема ове сезоне и играо у финалу четвртог, па је свакако спортску годину обележио српски ас.

Француски „L’Équipe“, који је често знао да карикатурама исмева Ђоковића и да се у њему нађу колумне које вређају Новака, сада му је одао признање.

Добио је убедљиво највише гласова у гласању за најбољег спортисту света. Иза себе је оставио Кејлеба Дрекслера, пливача који је освојио пет златних медаља на Олимпијским играма у Токију и оборио светски рекорд на 100 метара делфин.

Шампион Тур д’Франса, словеначки бициклиста Тадеј Погачар, заузео је треће место.

Топ 10 комплетирају Жулијан Алафилип, Карстен Ворхолм, Тајсон Фјури, Алексис Пинтурол, Јанис Адетокумбо, Макс Ферштапен и Роберт Левандовски.

Спринтерка са Јамајке Елај Томпсон Ера је спортисткиња године.

Jokić “rampom” u finišu sačuvao pobedu nad Voriorsima (VIDEO)