Субота ће бити претежно сунчана, уз температуру од 5 до 18 степени. Недеља мало облачнија, али и више температуре су пред нама. Минимална дневна температура биће 7, а максимална дневна 20 степени.

Ево шта нас очекује овог викенда у Новом Саду:
To be Punk фестивал у суботу, 15. новембра у СКЦНС фабрика.

Фестивал који је током претходних деценија угостио више од двеста бендова са панк сцене из земље и света, ове године доноси 12 извођача из региона и иностранства.
Врата Фабрике и благајна биће отворени од 19.30 часова, а први наступи почињу у 20 часова.
Прве вечери свирају: Mučin, Peripetija, Crustalno jasno, Analena, Cuir и Slapshot, док ће у суботу наступити: Lopoč, Messer, Los Flixs, Indikator B, Cope Gorge и Prisonnier du Temps.
Улазнице су доступне преко Gigstix платформе и на њиховим продајним местима. У претпродаји је могуће купити само дводневни пакет:
-
Early bird – 2.000 динара
-
Редовна цена у претпродаји – 2.500 динара
-
Дневне карте биће доступне на улазу у Фабрику на дан фестивала по цени од 1.500 динара.
Издвајамо из програма
Slapshot – легендарни хардкор бенд из Бостона, који се на новембарској турнеји опрашта од европске публике. Наступ на To Be Punk-у биће део њихове опроштајне европске турнеје, а ово ће бити први повратак у Нови Сад након неколико година.
Analena – култни пост-панк screamo бенд који обележава 25 година рада. Иако су чланови расути између Загреба, Љубљане и Велике Британије, за ову прилику окупљају се поново – наступ у Новом Саду биће ретка прилика да их публика види уживо.
Cuir, Coupe Gorge и Prisonnier du Temps – три представника савремене француске панк сцене, који први пут долазе у Србију. Донeће препознатљив synth-punk, hardcore и melodic Oi! звук по којем је Француска постала водећа на европској сцени.
Indikator B – панк састав чија музика спаја дух југословенских HC бендова 80-их са савременим енергичним изразом. Након европске турнеје, поново наступају пред домаћом публиком.
Crustalno jasno и Lopoč – два бенда из Мостара која доносе снажан crust и енергичан hardcore звук, док ће Mučin, Peripetija, Messer и Los Flixs употпунити програм разноврсним приступима панк изразу – од мрачног Oi! стила до мелодичног latino punkа.
Због хокејашкe утакмице измењен распоред клизања током суботе.
Јавно предузеће “Спортски и пословни центар Војводина” обавештава посетиоце да ће због хокејашке утакмице у суботу, 15. новембра бити измењен распоред грађанских смена.
Грађанима ће клизалиште бити на располагању у следећим терминима:
10.00 – 11.30
15.45 – 17.15
17.45 – 19.15.
Смена у 20.00 сати је отказана.
Изложбе “СЈАЈ” и “GEMEXPO” до 17. новембра на Новосадском сајму.

Наступиће више од 30 излагача из Србије, Турске и Немачке, а долазак су потврдили не само досадашњи него и нови учесници. Уз њих ће током викенда, 15. и 16. новембра, на изложби “GEMEXPO” бити још око 30 излагача.
На 28. међународној изложби златарства и часовничарства биће представљен златни и сребрни накит, златници у блистер паковању, дијаманти, драго, полудраго и синтетичко камење за златарство, сваровски кристали, амбалажа, торбе и кутије за накит, опрема за чување и излагање накита, прибор за одржавање сатова и накита, алати за златарство и часовничарство, машине и алати за обраду накита, ласерске машине за гравирање, резање, сечење и индустријско обележавање…
За разлику од претходних година, на “СЈАЈУ”, који ће бити одржан на већој излагачкој површини, биће и више учесника који ће понудити инвестиционо злато.
Специјализована изложба је првенствено намењена професионалцима за јачање постојећих и успостављање нових пословних веза, док ће широка публика на изложбама “СЈАЈ” и “GEMEXPO” имати сјајну прилику за разгледање и стицање нових знања.
Првог дана викенда у хали Мастер биће организована четири предавања.
Радно време је од 10 до 19 часова, а у понедељак, 17. новембра, од 10 до 16 часова.
Улаз се не наплаћује, уз регистрацију посетилаца.
Фестивал музејског театра и филма до 16. новембра.

У Српском народном позоришту можете погледати следеће представе:
Субота, 15. новембар
- Ђурђиц слава града у 19:00 часова. Свечана Академија поводом празника Обновљења храма св. Великомученика Георгија
Ђурђиц - Премијера представе “Коза или ко је Силвија” у 19:30 часова
Позориште младих на свом репертоару овог викенда има следеће представе:
Субота, 15. новембар
- Представа “Како је откривено летење” од 11:00 часова
Недеља, 16. новембар
- Представа “Кос и лисица” од 11:00 часова
Уживајте!
Преузмите андроид апликацију.




