Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Леклер најбржи на првом тренингу у Француској

Возач Ферарија Шарл Леклер био је најбржи на првом тренингу уочи трке Формуле 1 за Велику награду Француске.

На стази „Пол Рикар“ Леклер је остварио резултат од 1:33,930 минута и био је за 0,091 секунду бржи од водећег у генералном пласману Макса Верстапена из Ред Була.

Трећи је био Карлос Сајнс из Ферарија са 0,338 секунди заостатка. Он је кажњен додавањам 10 позиција на пласман у квалификацијама због промене електронике. Очекује се да ће Ферари извршити и промене на мотору Сајнсовог болида, што би донело нову казну за шпанског возача.

Возач Мерцедеса Џорџ Расел заузео је четврто место са 0,951 секунду заостатка, пети је био Пјер Гасли из Алфа Таурија (1,049), а шести Серхио Перес из Ред Була (1,244), који се окренуо на стази.

Возач Мекларена Ландо Норис заузео је седмо место, Александар Албон из Вилијамса осмо, а девето место Ник де Врис, који је на првом тренингу у Мерцедесу заменио седмоструког светског шампиона Луиса Хамилтона. Возач Мекларена Данијел Рикардо заузео је 10. место.

Пољак Роберт Кубица возио је Алфа Ромео уместо Валтерија Ботаса и заузео је претпоследње 19. место.

Други тренинг на програму је од 17 часова, трећи се вози у суботу од 13 часова, а квалификације су на програму три сата касније.

Трка за Велику награду Француске вози се у недељу од 15 часова.

Hamilton o Alonsu: Moj najteži protivnik