Лејкерси заказали дуел са Денвером у првој рунди плеј-офа, Сакраменто елиминисао Голден Стејт

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса савладали су у плеј-ин мечу Њу Орлеанс пеликансе 110:106. Лејкерси су победом против Пеликанса заузели седмо место на табели, што значи да ће они бити прва препрека Нагетса у борби за одбрану НБА титуле.

Утакмица је почела боље по гостујући тим, после 12 минута игре у Њу Орлеансу, домаћин је водио са 34:26, а њихова игра обећавала је континуитет, што се ипак није десило.Тим из Лос Анђелеса у потпуности је надиграо ривала у другом периоду убацивши 34 поена, а примивши свега 16.

Најзаслужнији за вођство Лејкерса на полувремену били Су Д’Анџело Расел и Леброн Џејмс који су убацили округло половину поена своје екипе у прве две четвртине.

Расел је тим одржавао у егалу у првом делу, док је Џејмс био покретачка осовина екипе у другом убацивши по 15 поена после 24 минута игре.

Гости су после полувремена успевали да стигну и до плус 18, али су Пеликанси то надокнадили, дошли неколико пута до изједначења у последњој четвртини, али су поново Расел и Џејмс својим потезима одржали екипу у животу.

Леброн је меч завршио са 23 поена, Расел је додао 21, Дејвис 20, Ривс 16, а Хачимура 13.

ESPN: Selektor košarkaša SAD Stiv Ker izabrao 11 od 12 igrača za Olimpijske igre