Сатови, гардероба, шминка, накит, ранчеви, патике, шприц за тулумбе, мобилни, рачунар, свега има у понуди.
Звучи као понуда са бувљака, а заправо је списак са јучерашње лицитације неиспоручених пошиљки одржане у просторијама Главне Поште у Кикинди.
Почетне цене, у зависности да ли су производи нови или половни, биле су од пет до 200 динара.
Овакве аукције са предметима из неиспоручених поштанских пошиљака, по истеку рока чувања, организују се најмање једном годишње, у просторијама поште. Најава лицитације, списак предмета, место и време продаје објављују се на сајту предузећа.
У ЈП „Пошта Србије“ кажу, годишњи обим пошиљки у Србији је 270 милиона, а број неиспоручивих је 0,03 одсто. Како објашњавају, у складу са Законом о поштанским услугама, пакети за које се утврди да не могу да се уруче ни примаоцу, ни пошиљаоцу, у предвиђеним роковима, сматрају се неиспоручивим. Наглашавају да на јавну продају иду само пошиљке из унутрашњег поштанског саобраћаја, док се из међународног враћају држави одакле су послате.
У Кикинди је у среду понуђена роба из чак 114 пошиљака, које нису уручене од краја 2018. до краја 2020. године, а по које нико није дошао. На продају су биле и чарапе, хаљине, неколико ручних сатова, али и машинице за тетовирање, супу и за савијање цигарета.
„Понуда је била разноврсна и могло се наћи готово све од игле до локомотиве“, рекла је за Новости Кикинђанка која се у среду надметала и успешно излицитирала рачунар за 550 динара.
Комисија поште прегледа неиспоручиве пошиљке, што подразумева и отварање да би се утврдила адреса примаоца или пошиљаоца.
„Роба и предмети чувају се најдуже шест месеци од комисијског прегледа“, кажу из „Поште Србије“. „Почетна цена утврђује се на основу њене тржишне вредности. За ове јавне продаје постоји интересовање, јер се распрода око 90 одсто понуђеног. Право учешћа имају грађани и фирме.
О просечној плати у Србији за јуни месец прочитајте овде.
Преузмите андроид апликацију.