Лајовић и Кецмановић сигурни, Србија остала жива у Дејвис купу

Тениска репрезентација Србије победила је Јужну Кореју већ након сингл мечева у другом колу Б групе Дејвис купа. Србија је тријумфовала захваљујући победама Душана Лајовића и Миомира Кецмановића, те након две рунде има по победу и пораз. Лајовић је савладао Сеонг Чан Хонга 6:4, 6:0, док је Кецмановић био бољи од Сунвуа Квона резултатом 6:3, 6:4. „Орлове“ у петак очекује одлучујући сусрет за пласман у нокаут фазу, а противник ће бити селекција Канаде.

Српски „број 1“ у одсуству Новака Ђоковића искупио се за пораз од Шпаније у среду и победом донео коначан тријумф нашем тиму, а до истог је дошао сјајном серијом крајем првог и почетком другог сета.

Од резултата 3:3 у првом сету Миша је нанизао пет гемова, уписао прву рецку на семафору и одмах направио брејк у другом.

Испоставиће се да му је то било довољно да за нешто више од 70 минута заврши посао у Валенсији.

Следи дуел дублова који неће имати резултатски значај, много битније је да изабраници селектора Виктора Троицког сада имају по једну победу и пораз. Испред су Шпанци и Канађани који су били успешни на старту.

Србија ће баш са Канађанима играти за директан пролаз даље јер се очекује да Шпанци оправдају улогу фаворита против Јужнокорејаца.

Победник Б групе играће у четвртфиналу са другопласираном селекцијом из А групе, коју чине Аргентина, Хрватска, Италија и Шведска, док ће првопласирани тим А групе на мегдан другопласираној репрезентацији Б групе.

Елиминациони мечеви завршне фазе Дејвис купа, четфртфинала, полуфинала и финале, биће играна Малаги од 24. до 27. новембра, када ће бити познат шампион.

Potvrđeno: Đoković igra u Parizu