Проверите да ли можда правите неке грешке када је реч о одржавању хигијене вашег пса.
Једино решење за спречавање бактерија и других микроорганизама код паса је редовно купање.
Такође, купањем уклонићете нечистоћу која се задржава на длаци и разноси по кући, смањићете лињање свог љубимца, мања је могућност алергијских реакција, а купањем се одржава добро здравље крзна и коже.
Међутим, колико често би заиста требало да купате пса, како и о чему све треба да поведете рачуна?
Идеална рутина купања сваког пса је јединствена. Опште правило је да свог пса купате једном месечно. Међутим, ово треба прилагодити раси, начину живота, али и томе уколико постоје некакви здравствени или кожни проблеми.
Расе за које се зна да имају масно крзно и многи дугодлаки пси захтевајуу чешће купање како би им длака била сјајна и чиста.
Пси који живе у кући или стану, купају се чешће од оних који живе у дворишту.
Такође, сваки пут када пас плива или скаче по блатњавим барицама, битно је да се окупа како би се спречиле потенцијалне инфекције.
Свакако, имајте на уму да прекомерно купање може довести до исто толико проблема.
Врло је важно да никада не користите свој шампон, па чак ни онај који је намењен купању беба и деце. Кожа паса има потпуно другачији Ph баланс од људи. По правилу, шампони за људе исушују кожу паса. Постоје веома добри и квалитетни шампони за кућне љубимце, па се посаветујте са ветеринаром око избора, поготову уколико ваш пас има нешто осетљивију кожу.
Пречесто прање уклања важна уља са коже и крзна паса, што може утицати на здравље њихове длаке и може да изазове иритацију коже.
Ако приметите суву кожу која се љушти, размислите о смањењу купања.
За крај – купање пса требало би да протекне у опуштеној атмосфери и да при том пас не буде под стресом и купање доживи као непријатно искуство.
Када окупате свог љубимца, наградите га неком гранулом или кексом за псе, јер ће пас тада постати свестан да је учинио једно лепо дело.
Преузмите андроид апликацију.