Крајиновић у четвртфиналу Хамбурга

Српски тенисер Филип Крајиновић пласирао се у четвртфинале турнира у Хамбургу пошто је савладао домаћег тенисера Филипа Колшрајбера са 7:5, 4:6, 6:3.

Шести носилац је до победе над 117. тенисером света дошао за два сата и 25 минута.

Оба тенисера су у првом сету чувала свој сервис, све до 12. гема када је другу брејк и сет лопту искористио Крајиновић.

У другом делу игре немачки тенисер је брејк направио у деветом гему, да би у следећем гему изједначио резултат у сетовима.

При резултату 5:1 у трећем сету 44. тенисер света сервирао је за победу, али у том гему није успео да искористи три меч лопте.

До пласмана међу осам најбољих на турниру у Хамбургу Крајиновић је дошао након добијеног деветог гема.

Противник Крајиновића у четвртфиналу биће победник меча између четвртог тенисера света Грка Стефаноса Циципаса и Немца Доминка Кепфера.