Крај такмичења за БиХ, Литванци се докопали Берлина

Кошаркаши Литваније победили су у Келну репрезентацију Босне и Херцеговине 87:70, у директном дуелу за пласман у наредну фазу Европског првенства.

У веома ефикасној првој четвртини, у којој су обе репрезентације постигле по 28 поена, имала је Литванија у једном тренутку плус осам – 26:18, али се БиХ серијом 10:2 потпуно вратила у утакмицу.

Заиграли су Литванци одбрамбено много боље у другој четвртини, добили је резултатом 28:14 и већ након 20 минута наговестили одговор на питање ко ће у Берлин на завршницу турнира – било је 56:42.

За свега два и по минута игре у трећој деоници, дошли су Литванци први пут и до плус 20. Успели су кошаркаши из Босне и Херцеговине пред крај четвртине да запрете и смање заостатак на 11 поена, али је и последњи период ипак почео са великих 75:59 за Литванију.

Пришла је Босна и у четвртој четвртини на 11 разлике у једном тренутку, али нису противници дозволили да утакмица уђе у неизвеснију завршницу.

Нуркић је промашио шут за три којим је могао своју репрезентацију да спусти на једноцифрен минус, а Буткевичијус је са друге стране терена био прецизан и на минут и по пре краја практично запечатио победу Литванаца.

Кузминскас је још једном тројком поставио коначних 87:70 и заокружио солидан шутерски дан расположених Литванаца који су из 26 покушаја погодили 11 шутева за три поена.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Григонис са 16 постигнутих поена. Јонас Валанчјунас је уписао дабл-дабл учинак пошто је меч завршио са 13 поена и 15 скокова.

Муса је предводио Босну и Херцеговину са 22, а двоцифрен је био само још Јусуф Нуркић са 15 поена поред свог имена на семафору.

После неочекивана три везана пораза на старту такмичења у групи Б, Литванци су са две победе у низу успели да се дочепају четвртог места које води у Берлин, док је Босна и Херцеговина, заједно са Мађарском, завршила такмичење.