Крај мароканске бајке – Француска други финалиста Мундијала!

Фудбалери Француске победили су репрезентацију Марока 2:0 у полуфиналу Светског првенства у Катару, па ће браниоци титуле у финалу играти против Аргентине. Француска је до победе стигла погоцима Теа Ернандеса у петом и Рандала Коло Муанија у 79. минуту.
мароко

Офанзивно су кренули Французи у старту и за то награђени најбржим голом у полуфиналима још од 1958. Када је Бразилац Вава затресао мрежу управо Француске.

Мароко је до овог меча примио само један гол и то када је Агерд сместио лопту у своју мрежу. Међутим, сада је дошао ред на меч са актуелним светским прваком који је од старта желео да покаже ко је ко.

Пробио је Гризман по десној страни, проиграо Мбапеа који је неколико пута изблокиран. Лопта се одбила до Теа Ернандеса на леву страну који актобатским потезом смешта лопту иза леђа Бунуа.

Тако је постао тек трећи дефанзивац „триколора“ који је постигао гол и асистирао на истом Мундијалу. Пре њега су то урадили Мариус Тресор 1982. односно Биксент Лизаразу 1998. године.

Далеко од тога да су се Мароканци предали, а само пет минута касније су први пут припретили када је Азедин Унахи опробао свој ударац са дистанце. На шта је спреман одговор имао Иго Лорис.

Наставило се са нападима афричке селекције, па је тако неуспешно покушао Хаким Зијеш да заврши једну од акција. То је за последицу имало контру на другој страни где је испао Роман Саис, а Оливије Жиру у наставку погодио спољни део стативе.