Крај Бундеслиге: Лајпциг иде у ЛШ, Штутгарт изборио опстанак у 92. минуту

У суботу је и званично одиграно 34. коло Бундеслиге и тиме је ова сезона немачког фудбала завршена.

Фудбалери Бајерна из Минхена су поново освојили шампионску титулу у Немачкој и то по десети пут узаступно.

Можемо одмах рећи да су Гројтер Фирт и Арминија Билефелд сигурни учесници популарне „Цвајте“ док ће се за опстанак у Бундеслиги са друголигашем борити екипа Херте.

Штутгарт се у овом последњем колу сусрео са екипом Келна и тај меч је завршен без победника, резултатом 1:1, а домаћи тим је сјајно отворио меч.

Саша Калајџић је већ у 12. минуту погодио за Штутгарт и то након промашеног једанаестерца пошто је Штутгарт добио корнер и после центаршута је Калајџић лопту главом послао у мрежу.

Он је своју грешку исправио, а пошто Штутгарт до другог гола није могао, Ентони Модесте је у 59. минуту сусрета погодио за изједначење и онда…

Све је указивало на то да на овом сусрету неће бити победника и да ће Штутгарт играти у баражу, да би у 92. минуту Ватару Ендо постигао гол за огромно славље и радост и обезбдио опстанак Штутгарту у Бундеслиги.

Разенбал Лајпциг је умало изгубио од Арминије Билефелд у гостима и успео да задржи позицију број четири на табели Бундеслиге након што је Унион Берлин на свом терену савладао Бохум.

Лајцпиг и Бохум су меч завршили резулатом, 1:1, а стрелац јединог гола за будућег друголигаша био је Јани Сера у 70. минуту утакмице, док је Вили Орбан у 93. минуту спасио Лајпциг пораза и погодио за 1:1.

Што се тиче Униона, момци из Берлина су тријумфовали резултатом 3:2. Премел је већ у 5. минуту погодио за вођство од 1:0, да би Авонији у 25. минуту са беле тачке повисио на 2:0.

За 2:1 постарао се Симон Цолер у 55. минуту, а до 2:2 довео је Левен у 79. минуту утакмице, да би Авонији у 88. минуту утакмице погодио за победу од 3:2.

Актуелни шампион Бајерн Минхен одиграо је нови реми, овога пута су поделили бодове са екипом Волфсбурга на њиховом терену. Млади Станишић се већ у 17. минтуу уписао у стрелце, а Левандовски у 40. минуту повећава на 2:0.

Волфсбург је смањио на 2:1 крајем првог полувремена, тачније Винд је у 45. минуту погодио мрежу Бајерна, а Макс Крусе у 58. минуту доноси бод „Вуковима“.

Борусија Дортмунд је у последњем колу победила Бохум резултатом 2:1, а Херта је повела када је Ишак Белфодил у 18. минуту пенал претворио у гол.

Потом је Халанд у 68. минуту из пенала изједначио да би Херту ка плеј-ауту гурнуо Јусуфа Мукоко у 84. минуту утакмице.

Бајер Леверкузен је такође ремизирао, меч је завршен 1:1, а стрелац јединог гола за „Фармацеуте“ био је Аларио у 54. минуту, док је реми осигурао Хаберер у 88. минуту сусрета.

Siti otkrio statuu legendarnom Argentincu – Aguero ili Kros, pitanje je sad?