Костић: Нема Левандовског, нема проблема

Фудбалери Бајерна славили су у првој утакмици нове сезоне Бундеслиге против Ајнтрахта резултатом 6:1.

То је прва утакмица Баваца у ери без Роберта Левандовског чији се одлазак, о чему сведочи резултат, није ни осетио.

Први гол у новој сезони немачког шампионата постигао је Џошуа Кимих већ у петом минуту и то на изузетно лукав начин. Искористио је немачки интернационалац чињеницу да је видљивост била слаба због димних бомби на стадиону у Франкфурту и шутирао из велике удаљености на прву стативу, изненадивши Кевина Трапа.

То је била само најава убедљиве победе која ће уследити, а наставак смо добили у 11. минуту када се уписао у стрелце Бенжамен Павар након конфузије у противничком шеснаестерцу.

Француски бек је снажно шутнуо из непосредне удаљености и дуплирао предност минхенске екипе.

То ни изблиза није био крај за Бајерн који је до краја полувремена постигао још један гол. Уписали су се Садио Мане, Џамал Мусиала и Серж Гнабри.

Нарочито се истиче погодак Сенегалца који се на најбољи начин представио на лигашком дебију након што је овог лета стигао из Ливерпула.

Екипа Јулијана Нагелсмана је успорила у другом полувремену, али се и опустила што је освајач Лиге Европе умео да казни.

Нојер је истрчао и поигравао се са лоптом иза себе оставивши небрањену мрежу. Немачком интернационалцу углавном без последица прођу овакве ситуације , али је овога пута имао мање среће.

Трапаво је Нојер контролисао лопту, што је искористио Рандал Коло Муани одузевши му је и постигавши први гол у сезони за домаћу екипу.

До краја је Бајерн успео да стигне и до шестог гола преко Мусиале који се једини два пута уписивао у стрелце.

За домаћу екипу је до 74. минута наступао Филип Костић пре него што је замењен.

Ајнтрахт у наредном колу игра са Хертом у Берлину, а пре тога их очекује меч Суперкупа Европе који је на програму 10. августа. Бајерн ће угостити Волфсбруг и тај меч се игра 14. августа.