Кошаркашице Србије након продужетка савладале Хрватице у Атини

Кошаркашице Србије савладале су Хрватску после продужетка са 91:88 на пријатељском турниру у Атини. Наше девојке завршиле су турнир са две победе и једним поразом.

Након пораза од Пољакиња, и победе над домаћином Грчком, наше кошаркашице су након велике борбе савладале Хрватску.

Иако су водиле током већег дела меча и имале великих плус 15, успеле су прокоцкају велику предност у последњој четвртини и на крају изборе продужетак. У додатном времену наше девојке су биле боље и стигле су до победе.

Током првог полувремена наше кошаркашице су контролисале резултат. Константно су водиле. Након прве четвртине та предност је износила четири поена. У другом периоду још боља игра изабраница Марине Маљковић, које су успеле да погоде неколико отворених шутева и стекну двоцифрену предност – 35:24.

Највећа разлика била је пар минута касније, плус 15 – 39:24. Потом су противнице смањиле разлику и на полувремену наша селекција је имала „само“ плус девет, 45:36.

У трећем периоду наше кошаркашице су одржавале разлику, противнице су претиле, али сваки нихов налет је одбијен па се у последњи период ушло при вођству Србије од плус 10 – 68:58.

У последњој четвртини Хрватице су успеле да преокрену и поведу са 71:70. Уследила је резултатска клацкалица, а три минута пред крај сусрета имале су два поена предности – 79:77.

Наше су успеле да изједначе, уследило је узбудљивих последњих два минута. Неколико пропуштених на обе стране па је овај резултат остао до краја регуларног дела сусрета. Победник је одлучен у продужетку.

Противнице су тројком започеле додатни период, међутим наше су брзо успеле да преокрену резултат, стигну и стугну до плус пет – 88:83 и до краја продужетка нису испустиле предности. На крају 91:88 за Србију.

Наше кошаркашице први део припрема за Светско првенство у Аустралији настављају у суботу на Златибору.

Вујошевић: Партизан је давно заслужио да игра Евролигу