Кошаркаши Звезде наставили серију победа, Вилдоза и Недовић срушили Жалгирис

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду екипу Жалгириса резултатом 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15) у мечу 13. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Лука Вилдоза са 27 поена, док је Немања Недовић додао 21. Код гостију, најбољи је био Кенан Еванс са 18, док су Едгарас Улановас и Кеваријус Хајз додали по 14.

„Црвено-бели“ после овог тријумфа имају скор од седам победа и шест пораза у Евролиги. Ово је десета узастопна победа Звезде у свим такмичењима, односно од када је екипу преузео Душко Ивановић. Жалгирис има шест тријумфа и седам пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу Евролиге за два дана у Београду дочекати Армани из Милана, док ће Жалгирис на свом терену играти са мадридским Реалом.

Звезда је повела на старту утакмице 2:0, али је онда уследила серија Жалгириса од 7:0. Гости су у осмом минуту стигли до двоцифрене предности (17:7). Жалгирис је прву четвртину добио резултатом 22:14.

„Црвено-бели“ су заиграли ангажованије у другој четвртини, а у 14. минуту пришли су гостима на 24:27. Уследила је нова серија Жалгириса за вођство од 33:24. Вилдоза је постигао пет узастопних поена и дигао навијаче Звезде на ноге, а домаћи су смањили вођство гостију на 32:33. Играло се потом поен за поен, а Жалгирис је прво полувреме решио у своју корист резултатом 37:36.

Жалгирис је боље почео трећу четвртину и повео 44:39 у 23. минуту. Гости су одржавали предност, а у 27. минуту имали су вођство од 55:45. Црвена звезда је заиграла ангажованије у финишу овог дела меча и поенима Недовића и Добрића успела да смањи предност Жалгириса, који је у последњу четвртину ушао са предношћу оде 58:56.

Домаћи кошаркаши су преокренули резултат почетком последње четвртине, али су се потом екипе смењивале у вођству, а Вилдоза и Недовић су углавном постизали поене за Звезду. На три минута пре краја било је 71:71, а онда су домаћи повели 75:71. „Црвено-бели“ су у неизвесној завршници успели да сачувају предност и да дођу 10. узастопне победе у свим такмичењима.

ATP: Nadal dobio nagradu za najomiljenijeg igrača na svetu