Кошаркаши Црвене звезде Филип Петрушев, Лука Митровић и Огњен Добрић, односно Партизана Алекса Аврамовић и Урош Трифуновић биће на располагању селектору Србије Светиславу Пешићу за одлучујућу утакмицу за одлазак на Светско првенство против Велике Британије.
![](https://gradskeinfo.rs/wp-content/uploads/2022/09/Tan2022-8-25_233212559_2-620x427.jpg)
Како преноси Моззарт спорт, то је нека врста „компромиса“ јер су на првобитном списку били и Немања Недовић и Данило Анђушић.
Ту ће бити и Марко Гудурић, који је остао у Београду после меча Партизана и Фенербахчеа, али не и Никола Милутинов и Дејан Давидовац, који се враћају у Москву, где са ЦСКА имају обавезе у ВТБ лиги.
Србија је у петак у Атини поражена од Грчке 97:92 после продужетка и мора да победи Британце у понедељак од 20 часова у хали „Александар Николић“ за пласман на Мундобаскет.
Преузмите андроид апликацију.