Кошарка Нови Сад

Кошаркаши Војводине доживели први пораз у сезони

Кошаркаши Војводине уписали су први пораз у кошаркашкој лиги Србије, пошто су изгубили од златибора 86:80.

Лоше су Новосађани играли у првој деоници, у којој су домаћини успели да стекну 6 поена предности. Боља друга деоница, уз помоћ пре свега чврстој одбрани, донела је и победу у другој четвртини 18:16 и минус од четири поена пре одласка на одмор.

Трећа четвртина, која је прошле сезоне често била кобна по Новосађане, овај пут је била најбоља деоница за Војводину. Разиграо се Лука Недељков у другом полувремену и носио је Војводину до предности од 3 поена на истеку треће деонице.

Ипак Протић и Ђукановић из екипе Златибора су одговорили са својим серијама и вратили домаће у вођство. Златибор је добио последњу деоницу резултатом 28:19 и тиме остао непоражен у досадашњем току првенства.

Најефикаснији у екипи из Новог Сада био је поменути Лука Недељков са 27 поена, поред њега истакао се и Бањац са 18 поена и 9 скокова. код домаћина Протић је уписао 26, а Ђукановић 21 поен.

Златибор сада има уписане три победе без пораза, као и Слобода и екипа Динамика, док Војводина после овог меча има скор 2-1.

Obradović: Ne zanima me pasoš, već kako ko trenira