Кошаркаши Србије убедљиво победили Финску

Кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је победила Финску резултатом 77:61 на старту квалификација за Европско првенство 2025. године.

Прво полувреме је пред око седам хиљада бучних навијача Србије у дворани „Александар Николић“ протекло у честим променама у вођству.

На полувремену је Србија водила 36:34, али је пала у игри на старту треће четвртине.
Финска је серијом 14:3 почетком треће деонице повела са максималних плус девет (48:39).

Србија се вратила у меч серијом 9:0. У последњих 10 минута ушло се вођством изабраника Светислава Пешића – 58:51. Седам минута пре краја Србија је водила 67:51 и тад је било јасно да ће уписати победу.

Најефикаснији у редовима Србије био је капитен Лука Митровић са 19 поена, пратио га је Алекса Аврамовић са 18, Филип Петрушев је имао осам поена и шест скокова.

Финску је предводио Микаел Јантунен са 11 поена, а по 10 су дали Едон Максхуни и Елијас Валтонен.

У другом мечу групе Г Данска је као домаћин победила Грузију резултатом 75:69.

У понедељак играју Грузија – Србија и Финска – Данска.

Финска као домаћин има обезбеђено учешће на Европском првенству, а уз њу ће даље и две најбоље пласиране селекције.

Žreb za Ligu Evrope: „Vučica“ i Svilar idu na Brajton, Jović i „rosoneri“ u Prag