Кошаркаши Србије победили Француску у пријатељском мечу (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије победила је синоћ у Лиону селекцију Француске резултатом 79:67 у пријатељском мечу у склопу припрема за Олимпијске игре.

Француска је добро почела меч, водила је 23:13, Србија је успела да до краја прве четвртине смањи на 23:18.

У другој четвртини Србија прави преокрет и прелази у водство, на полувремену је имала предност 45:32.

Србија је у трећој четвртини водила 51:34, али је на крају те деонице имала само плус осам 60:52.

У четвртој четвртини Србија је стекла двоцифрену предност 68:55, Француска успела да дође на минус четири 69:65.

Репрезентација Србије је до краја меча повратила двоцифрену предност и победила резултатом 79:67.

Србију је до победе предводио Никола Јокић који је забележио 20 поена и 12 скокова. Богдан Богдановић је постигао 15, Алекса Аврамовић девет поена.

View this post on Instagram

A post shared by Courtside 1891 (@courtside1891)

У редовима Француске најбољи је био Виктор Вамбањама који је забележио 14 поена и 10 скокова.

Кошаркаши Србије ће следећу пријатељску утакмицу одиграти у Абу Дабију 16. јула против Аустралије.

Србија ће на ОИ играти у групи Ц са САД, Јужним Суданом и Порториком.

ОИ ће се одржати од 26. јула до 11. августа.