Кошаркаши Србије не путују у Токио, Италија иде на ОИ

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је у плејофу који води на Олимпијске игре у Токију од репрезентације Италије резултатом 95:102.

Кошаркаши Италије иако без главних играча Белинелија, Датомеа и Галинарија показали су изванредан карактер који поседују.

За разлику од наше репрезентације од почетка су били фокусирани на одбрану и добрим шутем за три поена већ у првој четвртини направили су резултатску предност.

Иако изразити фаворит, “Орлови“ су на полувреме отишли са заостатком од 12 поена.

Осим Данила Анђушића који је у другој четвртини повезао 9 поена, погодивши три тројке, нико од његових саиграча није био расположен за игру.

Данило је меч завршио са 27 поена што није било довољно за неизвесну завршницу.

Са друге стране, о томе какав меч је одиграла Италија говори податак да су 14 пута погодили за три поена од тога чак девет пута у првом полувремену.

Шутерски расположени били су Манион са 24 поена, Полонара са 22 и Фонтекио који је убацио 21 поен уз 8 скокова.

Италијани су овом победом себи обезбедили карту за Токио, док наша репрезентација нажалост неће наступити на предстојећим Олимпијским играма.