Кошаркаши Партизана убедљиво победили ФМП у Железнику

Кошаркаши Партизана победили су као гости ФМП резултатом 105:61 у 10. колу АБА лиге.

Тренер Партизана Жељко Обрадовић одлучио је да вечерас, пред дуплу недељу у Евролиги, одмори Данила Анђушића, Френка Каминског и Пи Џеј Доужера, док је Урош Трифуновић и даље повређен.

ФМП је повео на старту утакмице 4:0, али је уследила серија Партизана 18:0.

Прва деоница окончана је предношћу гостију 23:10.

Серијом 19:2 на старту друге деонице Партизан је први пут повео са 30 разлике – 42:12. Полувреме је окончано са плус 34 за госте – 53:19.

Није Партизан стао у другом полувремену, наставио је да пуни кош домаћина, па је на крају треће деонице имао плус 46 – 79:33.

Најефикаснији у Партизану били су Тристан Вукчевић, Балша Копривица и Кевин Пантер са по 16 поена, а Бруно Кабокло и Џејмс Нанели по 11.

Саво Дрезгић је постигао шест поена.

Код домаћина су двоцифрени били Балша Живановић са 12 и Нејт Вотсон и Иго Бесон са по 10 поена.

ФМП сад има скор 3-7, а Партизан 7-3.

У наредном колу ФМП ће гостовати против Будућности, док ће Партизан бити домаћин Студентском центру

Kampaco: Gledam sve Zvezdine utakmice u Evroligi, imaju sjajan tim