Кошаркаши Партизана славили против Валенсије у гостима

Кошаркаши Партизана победили су вечерас на гостовању екипу Валенсије резултатом 72:67 у утакмици 15. кола Евролиге.

Партизан је сада на четвртом месту на табели Евролиге са скором 9-6, док је шпански тим на седмој позицији са скором 8-7.

Најбољи у редовима српског клуба био је капитен Кевин Пантер са 13 поена, девет скокова и три асистенције, док је Зек Ледеј додао 14 поена, три скока и две асистенције.

У тиму Валенсије истакао се Крис Џоунс са 12 поена, два скока и четири асистенције.

Од почетка утакмице судије су допустиле грубљу игру, што је утицало на ефикасност обе екипе.

Партизан је ипак највише захваљујући офанзивном скоку успео да дође до лаких поена и максималне предности од пет поена.

У другој деоници Валенсија је још агресивније заиграла одбрану и успела да избаци „црно-беле“ из ритма. Играло се до полувремена кош за кош.

Током треће деонице Партизан је успео да сломи отпор домаће екипе и дође до предности од девет поена, након три везана напада која је искористио Ледеј.

Валенсија је имала проблеме са организацијом напада, док је на другој страни терена Партизан све то искористио.

У последњој деоници домаћи тим је до лаких поена као и у другој четвртини долазио преко офанзивног скока и из секундарног напада.

Предност Партизана је због тога била само пет поена пред последња два минута меча.

Ледеј и Нанели су се истакли када је Партизану било најпотребније, поготово у нападу са сигурним поенима.

NBA: Dža Morant u poslednjoj sekundi doneo pobedu Memfisu protiv Nju Orleansa