Кошаркаши Партизана против Студентског центра до новог тријумфа у АБА лиги

Кошаркаши Партизана победили су Студентски центар резулатом 100:81 у 16. колу АБА лиге.

Изабраници Жељка Обрадовића су били убедљиви и осим кризног периода у другој четвртини углавном био у вођству па самим тим заслужено дошао до 14. победе у АБА лиги.

Партизан је у црногорској престоници без већих проблема дошао до победе, као што је речено, па им следи дуел против Црвене звезде и други овосезонски „вечити дерби“ у Евролиги, односно трећи у сезони.

У овој утакмици су били квалитетнији ривал, али је Студентски центар пружао одличан отпор, поготово у првој четвртини, коју су и завршили са предношћу од пола коша, 23:22.

Кевин Пантер, капитен Партизана, имао је три личне грешке и требало је његовим саиграчима мало времена да се консолидују у Морачи, да би другу четвртину почели са великим минусом, 31:24.

Морао је Жељко Обрадовић да реагује тајм-аутом и то је уродило плодом, јер Партизан одмах хвата залет, улази у серију поена и поново стиче предност, 31:34 и више Студентски центар није имао шансу.

Већ на полувремену је Партизан имао двоцифрену предност, да би у другом полувремену само одржавао високу предност. Није изгледало као да ће Партизан ово испустити, иако нису баш ни играли на највишем нивоу већ колико мора.

Све у свему, победа број 14 у АБА лиги уз 17 поена Данила Анђушића, 16 Дантеа Егзума, 15 Матијаса Лесора, 13 Уроша Трифуновића, а 12 Џејмса Нанелија.

У редовима Студената, 17 поена је уписао Тасић, 16 Флечер Меги, 12 Лорен Џексон, а 11 Славковић.