Кошаркаши Партизана „преспавали“ трећу четвртину,али победили Задар за 5-0 у АБА лиги

Кошаркаши Партизана савладали су вечерас као гости Задар резултатом 75:71 у утакмици петог кола АБА лиге.

Црно-бели су „преспавали“ трећу четвртину који су изгубили резултатом 27:12, али су се ипак „тргли“ за максималних 5-0 и прво место у регионалном такмичењу.

На 11 секунди пре краја, при резултату 73:71, Ловро Мазалин промашио је слободна бацања за изједначење, а тријумф црно-белих оверио је Стерлинг Браун.

Исак Бонга био је најефикаснији са 16 поена, Карлик Џонс убацио је 14, а Балша Копривица 11.

Дебитовао је Ајзеа Мајк и погодио тројку из првог шута.

Код домаћина Владимир Михаиловић постигао је 29 поена.

Партизану следи дуел у среду против Виртуса у Евролиги, а потом у суботу у Арену стиже Крка у АБА лиги.

Svetislav Pešić zvanično potpisao ugovor, ostaje selektor Srbije do 2025. godine