Кошаркаши Партизана после велике борбе победили Борац у Чачку

Кошаркаши Партизана победили су екипу Борца у Чачку резултатом 84:77 у мечу 22. кола регионалне АБА лиге.

„Црно-бели“ се након ове победе налазе на трећем месту на табели са скором 16/6, док је екипа Борца на 11. позицији са скором 8/14.

Најбољи у тиму Партизана био је Алекса Аврамовић са 16 поена, три скока и пет асистенција, док је Зек Ледеј додао 16 поена и осам скокова.

У екипи Борца истакао се Данило Тасић са 16 поена, шест скокова и шест асистенција.

Гости су боље отворили утакмицу и након два минута имали предност од 10 поена.

Кошаркаши Борца су успели да стабилизују игру у наредним минутима и да кроз транзицију дођу до битних поена.

Напад „црно-белих“ није доносио поене, док су на другој страни, услед слабе концентрације, примали лаке кошеве.

Егал се наставио и током друге деонице, услед доброг шута за три поена обе екипе.

Све до последњег минута резултат је био нерешен, али после два контранапада и једне тројке Анђушића Партизан је поново отишао на плус осам.

У трећој четвртини Партизан је у више наврата успео да одбије налете противника, који је ношен Тасићем правио проблеме „црно-белима“ под кошем.

Исти ритам игра настављен је у четвртој деоници, највише захваљујући слабим процентима из игре обе екипе.

Борац је половином четвртине поново дошао до изједначења и преокрета после неколико минута у којима је Партизан имао празан ход у нападу.

Ипак, минут пре краја меча, Аврамовић, Ледеј и Смаилагић су свом тиму донели преко потребне поене за преокрет и победу у сусрету.

Mediji: Košarkaški klub Dubai od srede postaje deo sistema Evrolige