Кошаркаши Партизана после продужетка поражени од Валенсије у 11. колу Евролиге

Кошаркаши Партизана поражени су јуче у Београду после продужетка од екипе Валенсије резултатом 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12) у мечу 11. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Матијас Лесор са 22 поена и 10 скокова, док је Кевин Пантер убацио 19, а Џејмс Нанели 15. Код гостију, најбољи је био Жасил Риверо са 22 поена, док је Џејмс Веб убацио 18.

Меч је у регуларном делу завршен 84:84, а Валенсија је у додатних пет минута бољом игром стигла до победе.

Партизан после 11. кола у Евролиги има четири победе и седам пораза. Валенсија има скор од пет тријумфа и шест пораза.

Валенсија је боље отворила меч и повела 6:3. Потом се играло поен за поен, а Валенсија је одржавала предност од два до четири поена. „Црно-бели“ су имали великих проблема са скоком у овом делу меча. Партизан је до првог вођства стигао у деветом минуту (21:19), а прва четвртина је завршена резултатом 21:21.

Слична игра виђена је и на старту друге четвртине. Кошаркаши гостујућег тима имали су предност од два до четири поена, а „црно-бели“ су константно били у заостатку. Валенсија је у 15. минуту повела 31:27. Партизан је у 18. минуту успео да приђе на 34:36. Партизан је серијом 9:1 у финишу друге четвртине прво полувреме решио у своју корист 43:37.

Партизан је у 23. минуту имао вођство од 52:45, али је уследила серија Валенсије од 8:2 и Шпанци су у 26. минуту смањили на 54:53. Партизан је у 28. минуту повео 62:56, а „црно-бели“ су у последњу четвртину ушли с предношћу 64:60.

Домаћи кошаркаши су направили серију грешака, а Валенсија је у 32. минуту повела 67:66. Гостујући кошаркаши су у наставку меча одржавали предност, а Валенсија је на три минута пре краја повела 77:73. Партизан је на 70 секунди пре краја повео поенима Кевина Пантера (80:79), али је уследила тројка Џареда Харпера (80:82). Уследила је неизвесна завршница, Пантер је погодио два од три слободна бацања и изједначио на 82:82. Харед је на 20 секунди пре краја погодио за 84:82. Пантер је изједначио на 84:84, а Крис Џонс је промашио шут у последњим секундама за победу. Валенсија је играла боље у додатних пет минута и заслужено је стигла до победе од 100:96.

Партизан ће у наредном колу, осмог децембра играти са Црвеном звездом, док ће Валенсија гостовати Макабију.

Вечерас је одиграно још четири меча 11. кола Евролиге, а постигнути су следећи резултати: Алба – Барселона 86:88, Ефес – Олимпијакос 82:71, Асвел – Монако 75:84 и Басконија – Армани 78:62.